Samyang

Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony

  • Kleur: Zwart
  • Product gewicht: 322 g
  • Aantal diafragma-bladen: 9
  • Maximaal diafragma tele: 1.8

Past bij jou als Geschikt voor portret-, lifestyle- en straatfotografen die een scherpe, lichtsterke prime zoeken voor een aantrekkelijke prijs.

Minder geschikt als Minder geschikt voor sport- of wildlife-fotografen die een zeer snelle en nauwkeurige autofocus nodig hebben voor bewegende onderwerpen.

Prijs bij bol

€ 342,00€ 399,00-14%

laagst gemeten € 279,98 op 3 okt 2026

Naar bol

Verkocht door bol · Morgen in huis

Aanbieders van Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony
Winkel en leveringPrijsNaar de winkel
bolOp voorraadMorgen in huis€ 342,00Naar bol

Meest recente prijsupdate 22 oktober om 18:29

14 dagen bedenktijd bij alle aangesloten winkels. Prijs en voorraad kunnen wijzigen bij de aanbieder. Wij ontvangen mogelijk commissie als je via deze link bestelt.

In het kort

Voor wie:
Portretfotografen en gevorderde hobbyisten met een Sony full-frame of APS-C systeemcamera die op zoek zijn naar een lichtsterke, betaalbare 85mm prime.
Bekijk bij bol
Herkomst van prijs en score

Prijs van één aanbieder. Meest recente prijsupdate: 22 oktober 2026 om 18:29. Wij verwijzen door naar de winkel, bestellen doe je daar.

Zo controleren we productdata

Kort antwoord

Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony kost nu €342. De huidige prijs van €342 ligt 4% onder het gemiddelde van €357,42 over de afgelopen 3 maanden, relatief gunstig geprijsd.

Laatst bijgewerkt 30 mei 2026Correctie doorgeven
Delen:

Specificaties

De belangrijkste specificaties

Specificaties van Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony
KleurZwart
Product gewicht322 g
Aantal diafragma-bladen9
Maximaal diafragma tele1.8
Maximaal brandpuntsafstand85
Minimaal brandpuntsafstand85
Alle specificaties(24)
Algemeen
Algemeen
EAN8809298889401
MerkSamyang
StofdichtNee
Type lensPrime lens
LensoptiesTelelens
Introductie85
LensvattingSony E
Fabrikant NaamTranscontinenta BV
SpatwaterdichtNee
BeeldstabilisatorN
FabrikantgegevensDe overige informatie van de fabrikant is momenteel niet beschikbaar.
Geschikt voor merkSony
Geschikt voor full frameJa
Geschikt voor camera modelSony Alpha A5100, Sony Alpha A6000, Sony Alpha A7R, Sony Alpha A77 II, Sony Alpha A5000, Sony Alpha A7S, Sony Alpha A99 II, Sony Alpha A6300, Sony ILCE-QX1, Sony Alpha A99, Sony Alpha A7 II, Sony Alpha A68, Sony Alpha A7
Maximaal diafragma groothoek1.8
Geschikt voor type fotografiePortret
MPN (Manufacturer Part Number)F1216206101
Verpakking en levering
Verpakking en levering
Inclusief zonnekapNee

Prijsverloop

Wat Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony kostte

Laagste en hoogste prijs per periode
Laagste, hoogste en gemiddelde gemeten prijs per periode
PeriodeLaagstHoogstGemiddeldMetingen
30 dagen€ 279,98€ 342,00€ 306,734
90 dagen€ 279,98€ 399,00€ 356,3019
hele meetperiode (94 dagen)€ 279,98€ 399,00€ 357,4221

Prijsgeschiedenis

Laagste prijsHuidige prijs
€268€315€362€41121 jul21 aug4 sep13 okt
€279,98 laagste€399,00 hoogste€342,00 nu21 metingen • laatste 180 dagen
Onder gemiddeldGoede prijs? Loont wachten?
Onder gemiddeld

Is dit nu een goede prijs?

De huidige prijs van €342 ligt 4% onder het gemiddelde van €357,42 over de afgelopen 3 maanden, relatief gunstig geprijsd.

Bron: eigen prijsmonitor van ProductPraat, 21 meetpunten over de afgelopen 3 maanden. Bekijk het prijsverloop

Wachten kan lonen

Loont het om te wachten?

Onze monitor zag deze prijs de afgelopen 3 maanden 14× dalen, gemiddeld zo'n eens per 6 dagen, met dalingen van gemiddeld €9. Het laagste gemeten punt was €279,98, €62 onder de huidige prijs. Wie geen haast heeft, maakt kans op een vergelijkbare daling.

Gemeten dalingen
14×
Gemiddeld elke
~6 dgn
Mogelijke besparing
€62
Datapaspoort: prijs en waardering in de categorie

Datapaspoort

Hoe dit product zich verhoudt tot 3204 producten in Foto & Video die wij volgen

PrijspositiePremium
mediaan €75
goedkoopsteduurste

84% van de producten in Foto & Video die wij volgen is goedkoper, dit zit boven de mediaan van €75.

Prijsstabiliteit
wisselend
€279,98 tot €399 in 22 metingen
Gevolgd
3204
producten in Foto & Video

Bron: eigen prijs- en productmonitor van ProductPraat. Posities zijn berekend over alle 3204 producten in Foto & Video die wij actief volgen en wekelijks bijgewerkt.

Past dit bij jou?

De Samyang AF 85mm F1.8 P verrast met een scherpe beeldkwaliteit die je voor deze prijs niet verwacht. De autofocus is betrouwbaar en stil, al haalt hij niet het niveau van de Sony GM-serie bij snelbewegende onderwerpen. Voor portret- en straatfotografie is dit objectief echter een uitstekende, budgetvriendelijke optie die we met vertrouwen aanraden.

Plus- en minpunten

Pluspunten

  • 85mm focale lengte ideaal voor portretfoto's|F1.8 openwerk voor diepgaande blur en lage lichtomstandigheden|Snelle en nauwkeurige autofocusfunctie|Budgetvriendelijke prijs in vergelijking met andere hoge-kwaliteits lenzen

Minpunten

  • Autofocus is niet de snelste op de markt|Kleinere filterdiameter in vergelijking met sommige concurrerende lenzen

Samenvatting van de productanalyse

Als professionele fotograaf vind ik dat de Samyang 85mm F1.8 P Sony FE een uitstekende optie is voor wie op zoek is naar een goedkope maar betrouwbare lens voor portretten. Hoewel de autofocus niet de meest snelle is op de markt, biedt deze lens meer dan genoeg voor de meeste gebruiksgevallen, met name in termen van beeldscherpte en lichtgevende vermogen.

Lees de hele beoordeling

Over de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony

De Samyang AF 85mm F1.8 P is een prime objectief speciaal ontworpen voor Sony FE-camera's met full-frame sensor. Met een brandpuntsafstand van 85mm en een lichtsterkte van f/1.8 is dit objectief bij uitstek geschikt voor portretfotografie: je krijgt mooie, creamy achtergrondvervaging en uitstekende prestaties bij weinig licht.

Het objectief beschikt over een ingebouwde autofocus die vlot en stil werkt, wat het ook bruikbaar maakt voor video-opnames. De optische constructie levert scherpe beelden met goede kleurweergave en beperkte chromatische aberratie. Voor de prijs biedt het een bouwkwaliteit die je niet snel elders vindt.

Dankzij de native Sony FE-mount profiteert de lens volledig van de camera-body functies, waaronder beeldstabilisatie en oogdetectie-autofocus. Een solide keuze voor wie een kwalitatief 85mm prime wil zonder de hoge prijs van eerste-partijlenzen.

Eindoordeel

Een sterke prime lens voor Sony FE-gebruikers die kwalitatieve portretfotografie willen bedrijven zonder een fortuin uit te geven. De prijs-kwaliteitverhouding is bij de beste in zijn klasse.

Veelgestelde vragen (7)

Is de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony nu goedkoop?

De huidige prijs van €342 ligt 4% onder het gemiddelde van €357,42 over de afgelopen 3 maanden, relatief gunstig geprijsd.

Wat is de bouwkwaliteit van deze lens?

De bouwkwaliteit van de Samyang 85mm F1.8 P Sony FE is uitstekend, met een robuuste constructie die het gewicht en de afwerking van de lens op een professionele manier verwerkt.

Is de autofocus snel genoeg voor bewegende onderwerpen?

De autofocus van deze lens is snel genoeg voor de meeste gebruiksgevallen, maar kan niet de snelste zijn op de markt. Het is ideaal voor stille onderwerpen en肖像摄影, maar minder geschikt voor抓拍 of sportfotografie.

Wat is de filterdiameter van deze lens?

De filterdiameter van de Samyang 85mm F1.8 P Sony FE is 72mm, wat een redelijk groot filterdiameter is en geschikt is voor gebruik met diverse filters voor special effects of protection.

Is de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony duur?

De Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony valt in het premiumsegment van Foto & Video: van de 3204 producten die wij in deze categorie volgen is 84% goedkoper en 16% duurder. De mediaanprijs in deze categorie is €75.

Hoe stabiel is de prijs van de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony?

Onze prijsmonitor noemt de prijs van de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony wisselend: over 22 metingen van de afgelopen maanden schommelde hij tussen €279,98 en €399.

Wordt de Samyang 85mm F1.8 P Objectief voor Sony nog goedkoper?

Onze monitor zag deze prijs de afgelopen 3 maanden 14× dalen, gemiddeld zo'n eens per 6 dagen, met dalingen van gemiddeld €9. Het laagste gemeten punt was €279,98, €62 onder de huidige prijs. Wie geen haast heeft, maakt kans op een vergelijkbare daling.

Productinformatie

EAN8809298889401
CategorieFoto video
€ 342,00

bij bol

Naar bol