Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set - afbeelding 1
Leifheit

Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set

  • Producttype: Ronde spinmopset
  • Wielen: 360 graden
  • Emmerinhoud: 6 liter
  • bol-product-ID: 9200000124111265

Past bij jou als Deze set is geschikt voor woningen waarin de emmer tijdens het dweilen regelmatig tussen kamers wordt verplaatst.

Minder geschikt als Wie schoon en vuil water apart wil houden, kan beter een dweilsysteem met twee reservoirs vergelijken.

Prijs bij bol

€ 36,59€ 42,99-15%

laagst gemeten € 34,99 op 10 sep 2026

Naar bol

Verkocht door bol · Maandag in huis

Aanbieders van Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set
Winkel en leveringPrijsNaar de winkel
bolOp voorraadMaandag in huis€ 36,59Naar bol

Meest recente prijsupdate 24 oktober om 01:41

14 dagen bedenktijd bij alle aangesloten winkels. Prijs en voorraad kunnen wijzigen bij de aanbieder. Wij ontvangen mogelijk commissie als je via deze link bestelt.

In het kort

Voor wie:
Huishoudens die een handmatige ronde spinmop met verstelbare steel en een verrijdbare 6-literemmer zoeken.
Bekijk bij bol
Herkomst van prijs en score

Prijs van één aanbieder. Meest recente prijsupdate: 24 oktober 2026 om 01:41. Wij verwijzen door naar de winkel, bestellen doe je daar.

Redactie: ProductPraat. Bronsoort: productgegevens van fabrikanten en winkels. Datum van inhoudelijke controle: onbekend.

Zo controleren we productdata

Kort antwoord

Controleer of deze uitvoering de specificaties heeft die je nodig hebt. Vergelijk daarna de prijs en leveringsvoorwaarden bij de winkels hieronder.

Laatst bijgewerkt 23 juli 2026Correctie doorgeven
Delen:

Specificaties

De belangrijkste specificaties

Specificaties van Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set
ProducttypeRonde spinmopset
Wielen360 graden
Gewricht360 graden en vlak neerlegbaar
Emmerinhoud6 liter
bol-product-ID9200000124111265
Fabrikantnummer52102
Alle specificaties(38)
Algemeen
Algemeen
EAN4006501521026
BronLeifheit officiële productpagina
MerkLeifheit
ModelDisc Mop Ergo Mobile
SerieClean Twist
MopkopMicro duo
MopvormRond
VoorraadDynamisch via aanbieder
Aanbiederbol
Spin-stopJa
SteeltypeTelescopisch
BatterijenNiet nodig
ElektrischNee
SchenktuitJa
StoomfunctieNee
Fysiek getestNee
SproeifunctieNee
VochtregelingVia aantal spinbewegingen
Mopkop wasbaarJa
SpinmechanismeIn steel geïntegreerd
HandgreephouderGeïntegreerd
Mopkop afneembaarJa
VloergeschiktheidControleer onderhoudsinstructie
Bron gecontroleerd23 juli 2026
Gegoten draaggreepJa
Trolley inbegrepenJa
Schoon-vuilscheidingNee, één emmer
Handcontact vuil waterNiet nodig bij wringen volgens Leifheit
Maximale wastemperatuur60 °C
Exact aanbod gecontroleerdJa
Afmetingen en gewicht
Afmetingen en gewicht
Maximale steellengte140 cm
Minimale steellengte109 cm

Prijsverloop

Wat Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set kostte

Laagste en hoogste prijs per periode
Laagste, hoogste en gemiddelde gemeten prijs per periode
PeriodeLaagstHoogstGemiddeldMetingen
30 dagen€ 36,59€ 42,99€ 39,355
90 dagen€ 34,99€ 52,00€ 41,0821
hele meetperiode (92 dagen)€ 34,99€ 52,00€ 40,9622

Prijsgeschiedenis

Laagste prijsHuidige prijs
€33€40€47€5424 jul7 sep17 sep13 okt
€34,99 laagste€52,00 hoogste€36,59 nu22 opgeslagen meetpunten
Onder gemiddeldPrijs vergeleken met eerdere metingen
Onder gemiddeld

Is dit nu een goede prijs?

De huidige prijs van €36,59 ligt 11% onder het gemiddelde van €40,96 over de afgelopen 3 maanden, relatief gunstig geprijsd.

Bron: eigen prijsmonitor van ProductPraat, 22 meetpunten over de afgelopen 3 maanden. Bekijk het prijsverloop

Datapaspoort: prijsmetingen en winkelverschillen

Datapaspoort

Eigen prijsmetingen en verschillen tussen winkels

Gemeten prijsbereik
€34,99–€52
22 meetpunten, van 24 juli 2026 tot 13 oktober 2026
Catalogusgroep
2283
Huishoudapparatuur: 2283 producten met een opgeslagen prijs, berekend op 19 oktober 2026

Bron: eigen prijs- en productmonitor van ProductPraat. De catalogusgroep omvat verschillende productsoorten; het aantal is geen kwaliteitsrangschikking.

Past dit bij jou?

Deze Mobile-set onderscheidt zich door de verrijdbare 6-literemmer, de verstelbare steel en het geïntegreerde spinsysteem met spin-stop. Hij past bij wie zonder handcontact met vuil water wil wringen en de emmer liever rolt dan optilt. Kies een ander systeem als je schoon en vuil water gescheiden wilt houden.

Past bij jou als

De 360°-wielen, telescopische steel en vlak neerlegbare mop zijn praktisch voor wisselende werkhoogtes en schoonmaakwerk onder meubels, voor zover daar voldoende ruimte voor de ronde mopkop is.

Minder geschikt als

Zoek ook een ander type als je een elektrische, stoom- of sproeifunctie nodig hebt.

Plus- en minpunten

Pluspunten

  • Telescopische steel is verstelbaar van 109 tot 140 cm
  • 6-literemmer staat op een trolley met 360°-wielen
  • Spinmechanisme is in de steel geïntegreerd
  • Spin-stop maakt regeling van de hoeveelheid vocht mogelijk
  • Afneembare Micro duo-mopkop is wasbaar tot 60 °C

Minpunten

  • De emmer heeft geen afzonderlijke compartimenten voor schoon en vuil water
  • Geschiktheid moet per vloer worden gecontroleerd aan de hand van de onderhoudsinstructies

Samenvatting van de productanalyse

De Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set 52102 combineert een ronde Micro duo-mop met een telescopische steel van 109 tot 140 cm en een verrijdbare 6-literemmer. Het geïntegreerde spinmechanisme en de spin-stop bieden controle over het achterblijvende vocht, zonder dat handcontact met vuil water nodig is bij het wringen volgens Leifheit.

Lees de hele productanalyse

De mopkop kan los en tot 60 °C worden gewassen. Een belangrijke beperking is het enkele waterreservoir, waardoor schoon en vuil water niet worden gescheiden. Let ook op de productvariant: de basisset 87020 heeft geen trolley, terwijl deze Mobile-set 52102 wel 360°-wielen heeft.

Uitgebreide productanalyse

Productinformatie van fabrikanten en winkels

Over de Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set

De Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set is een handmatige ronde spinmopset voor het dweilen van vloeren. Deze bespreking gaat uitsluitend over de Mobile-uitvoering met productnummer 52102, EAN 4006501521026 en bol-product-ID 9200000124111265. Dat onderscheid is belangrijk, want de Nederlandse basispagina met nummer 87020 beschrijft een uitvoering zonder trolley. De hier besproken Mobile-set 52102 heeft juist een 6-literemmer op een trolley met 360°-wielen. Wie aanbiedingen vergelijkt, moet daarom niet alleen naar de naam Clean Twist kijken, maar ook het fabrikantnummer en de aanwezigheid van de verrijdbare trolley controleren.

Specificaties in dagelijks gebruik

De verstelbare steel is een van de bepalende eigenschappen. Met een bereik van 109 tot 140 cm kan de werklengte worden aangepast aan de gebruiker of aan de schoonmaaktaak. De specificaties bevestigen niet welke stand voor een bepaalde lichaamslengte optimaal is, dus dat moet de gebruiker zelf beoordelen. De geïntegreerde handgreephouder biedt een vaste plek voor de steel bij de emmer. Voor opslag blijft het verstandig om vooraf te bekijken hoeveel ruimte de complete emmer en trolley innemen, want buiten de steellengte zijn geen totale afmetingen vermeld.

De emmer heeft een inhoud van 6 liter en beschikt over een schenktuit en een gegoten draaggreep. De schenktuit is bedoeld om het water gerichter uit de emmer te gieten. De draaggreep maakt optillen mogelijk, terwijl de trolley met 360°-wielen juist is bedoeld om de gevulde emmer over de vloer te verplaatsen. Niet iedere ondergrond, drempel of overgang zal even geschikt zijn om overheen te rollen, maar daarover geeft de officiële productinformatie geen verdere prestaties of grenzen. Een maximaal draaggewicht en het gewicht van de complete set zijn eveneens niet bevestigd.

De Micro duo-mopkop is afneembaar en wasbaar tot 60 °C. Daardoor kan het textiele onderdeel apart worden onderhouden. Er is geen bevestigde levensduur voor de mopkop en evenmin een opgegeven vervangingsinterval. Hoe vaak wassen nodig is, hangt af van gebruik en vervuiling, maar daarvoor zijn geen vaste waarden verstrekt. Volg daarom de actuele onderhoudsinstructies van Leifheit en overschrijd de maximale wastemperatuur van 60 °C niet.

Belangrijkste technische keuzes

Het spinsysteem is volledig handmatig en vraagt geen batterijen of netaansluiting. Er zijn dus geen accuduur, vermogen, stroomverbruik of aansluitingen om rekening mee te houden. Het draaien wordt via het in de steel geïntegreerde mechanisme geactiveerd. De spin-stop geeft controle over het stopmoment. Praktisch betekent dit dat de gebruiker met het aantal spinbewegingen regelt hoeveel vocht de mopkop vasthoudt. Een exact vochtpercentage of een voorgeschreven aantal bewegingen per vloertype is niet vermeld.

Het 360°-gewricht van de mop kan draaien en vlak worden neergelegd. Dat vergroot de bewegingsvrijheid rondom obstakels en maakt het mogelijk de steel laag te houden bij het dweilen onder meubels. De officiële informatie vermeldt echter geen minimale vrije hoogte die daarvoor nodig is. De ronde vorm kan handig om meubelpoten bewegen, maar er zijn geen vergelijkende meetresultaten die aantonen hoe goed de mop hoeken of randen reinigt. Claims over reinigingskracht zouden zonder een fysieke vergelijking niet verantwoord zijn.

Praktische beperkingen

De 6-literemmer bestaat uit één waterreservoir. Er is geen afzonderlijk vak voor schoon water en vuil water. Tijdens het dweilen komt uitgespoeld vuil dus in hetzelfde reservoir terecht als het resterende dweilwater. Wie beide waterstromen strikt gescheiden wil houden, heeft een ander emmersysteem nodig. De aanwezigheid van een spinvoorziening verandert niets aan deze reservoirindeling.

Deze set heeft geen stoomfunctie, sproeifunctie, motor of andere elektrische ondersteuning. Vocht wordt niet automatisch gedoseerd en er is geen ingebouwd reservoir in de steel dat tijdens het dweilen vloeistof vernevelt. Dat houdt de bediening mechanisch, maar betekent ook dat de gebruiker zelf moet spoelen, spinnen en de vochtigheid moet beoordelen. Geluidsniveau, garantie, totaalgewicht en verpakkingsinhoud als volledige onderdelenlijst zijn niet bevestigd. Ook zijn geen cijfers beschikbaar over wringkracht, reinigingsprestatie of verwachte levensduur.

Gebruikssituaties en compatibiliteit

In een woning met meerdere kamers kan de verrijdbare emmer het verplaatsen binnen een verdieping vereenvoudigen. De vier richtingen waarin de 360°-wielen kunnen bewegen, maken draaien en bijsturen mogelijk zonder de trolley steeds recht te hoeven zetten. Bij een trap moet de emmer alsnog worden opgetild aan de gegoten draaggreep. Omdat het totale gewicht en het gewicht met 6 liter water niet als productspecificatie zijn opgegeven, kan niet worden vastgesteld voor wie dat comfortabel of praktisch is.

Bij schoonmaakwerk onder een bank, kast of bed kan het vlak neerlegbare gewricht relevant zijn. Of de mop daadwerkelijk onder een specifiek meubel past, hangt af van de vrije hoogte, de vorm van het onderstel en de diameter van de mopkop. Die diameter is niet vermeld. Rond tafel- en stoelpoten helpt het draaibare gewricht bij het positioneren, maar de feitelijke reinigingsprestatie op zulke plekken is niet getest door ProductPraat.

De instelbare vochtigheid is relevant wanneer verschillende vloeren andere onderhoudseisen hebben. Meer spinbewegingen zijn bedoeld om meer water uit de mopkop te verwijderen, terwijl eerder stoppen meer vocht laat zitten. Dat is geen algemene bevestiging dat de set zonder meer geschikt is voor elk type hout, laminaat, steen of andere vloer. Controleer altijd de onderhoudsinstructies van de vloer en de voorschriften voor het gebruikte reinigingsmiddel. De officiële productspecificaties geven geen complete lijst met gegarandeerd compatibele vloermaterialen.

Voor regelmatig onderhoud kan de afneembare mopkop tot 60 °C worden gewassen. De informatie bevestigt niet of een bepaald wasprogramma of wasmiddel vereist is. Evenmin is aangegeven of de mopkop in een droger mag. Beperk het onderhoud daarom tot wat de actuele handleiding expliciet toestaat. De emmer kan via de schenktuit worden geleegd, maar ook daarvoor zijn geen verdere reinigings- of droogvoorschriften meegeleverd in de gecontroleerde gegevens.

Voor wie is de Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set geschikt?

Deze uitvoering past bij gebruikers die een complete, handmatige spinmopset willen waarbij de emmer op dezelfde verdieping kan worden meegerold. De combinatie van een trolley, 360°-wielen en een 6-literinhoud is vooral praktisch wanneer tijdens één schoonmaakronde meerdere ruimtes aan bod komen. De telescopische instelling van 109 tot 140 cm biedt daarbij ruimte om de steel aan verschillende gebruikers of taken aan te passen, zonder dat daarmee een specifieke ergonomische uitkomst is gegarandeerd.

Ook wie de natte mopkop bij het wringen liever niet met de handen aanraakt, vindt hier een relevant mechanisme. Volgens Leifheit is handcontact met vuil water tijdens het wringen niet nodig. Dat zegt niets over andere momenten, zoals het verwijderen, wassen of terugplaatsen van de mopkop. De afneembare constructie maakt apart wassen mogelijk, maar onderhoud blijft handwerk.

De set is minder logisch voor wie automatische vloeistofdosering, stoom, een sproeiknop of elektrische aandrijving zoekt. Ook huishoudens die schoon en vuil dweilwater gescheiden willen houden, moeten verder vergelijken. Voor kleine opbergruimtes is vooraf meten verstandig, omdat alleen de verstelbare steellengte bekend is en niet de totale maat van emmer en trolley.

Vergelijken binnen deze productgroep

Controleer bij een vergelijking eerst de exacte uitvoering. De basisset 87020 wordt zonder trolley beschreven, terwijl de Mobile-set 52102 uit deze review wel een trolley met 360°-wielen heeft. De twee varianten mogen daarom niet op basis van alleen de serienaam als identiek worden behandeld. Controleer voor het exacte aanbod fabrikantnummer 52102, EAN 4006501521026 en bol-product-ID 9200000124111265.

Leg vervolgens de emmerindeling naast die van alternatieven. Deze Leifheit heeft één reservoir van 6 liter. Een alternatief met twee compartimenten kan interessanter zijn als water­scheiding vooropstaat. Vergelijk daarnaast het instelbereik van de steel, de wasbaarheid van de mopkop, het type wringmechanisme en de manier waarop vocht wordt geregeld. Bij dit model zijn dat respectievelijk 109 tot 140 cm, wassen tot 60 °C, een geïntegreerd spinsysteem en regeling via het aantal spinbewegingen met een spin-stop.

Let ook op functies die hier bewust ontbreken. De set werkt zonder batterijen en elektriciteit en heeft geen stoom- of sproeifunctie. Dat voorkomt afhankelijkheid van laden of een stopcontact, maar biedt niet de bediening van een elektrisch systeem. Vergelijk tenslotte de beschikbaarheid van vervangende mopkoppen en garantievoorwaarden bij de actuele aanbieder. Daarvoor zijn in de gecontroleerde informatie geen concrete gegevens bevestigd.

Prijs-kwaliteitsverhouding

De prijs en voorraad van het exacte aanbod zijn dynamisch en horen daarom in het live prijsblok. Zonder een vaste prijs kan deze set niet betrouwbaar in een goedkope, gemiddelde of hoge prijsklasse worden geplaatst. Beoordeel de actuele prijs vooral tegenover de functies die daadwerkelijk zijn bevestigd: een verrijdbare 6-literemmer, 360°-wielen, een telescopische steel van 109 tot 140 cm, een spin-stop, een vlak neerlegbaar 360°-gewricht en een wasbare Micro duo-mopkop.

De waarde van de Mobile-uitvoering zit vooral in de combinatie van verplaatsbaarheid en handmatig vocht regelen. Daartegenover staan het enkele waterreservoir en het ontbreken van elektrische functies. Omdat wringkracht, reinigingsprestatie en levensduur niet fysiek zijn getest, kunnen die aspecten niet worden gebruikt om een hogere prijs zonder meer te rechtvaardigen. Vergelijk de live prijs met complete spinmopsets met een vergelijkbare emmerinhoud, trolley en onderhoudsmogelijkheden. Is de meerprijs tegenover een uitvoering zonder trolley beperkt en worden de wielen daadwerkelijk benut, dan is 52102 de logischere variant. Wie de emmer meestal op één plek laat staan of water­scheiding belangrijker vindt, kan beter eerst een ander model vergelijken.

Eindoordeel

De Mobile-set 52102 biedt een samenhangende combinatie van een 6-literemmer op wielen, een verstelbare steel en regelbaar uitwringen via het spinsysteem. Daar staan één waterreservoir en het ontbreken van elektrische reinigingsfuncties tegenover. Een gefundeerd oordeel over de prijsklasse is zonder vaste prijs niet mogelijk, dus leg de live prijs naast die van vergelijkbare complete spinmopsets. Kopen is logisch als mobiliteit en handmatig regelbare vochtigheid belangrijk zijn, anders eerst alternatieven met water­scheiding vergelijken.

Veelgestelde vragen (9)

Hoe lang is de steel van de Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set?

De telescopische steel is verstelbaar van 109 tot 140 cm. De totale opbergafmetingen van de emmer, trolley en mop zijn niet bevestigd.

Hoe werkt het spinmechanisme en de spin-stop?

Het spinmechanisme is in de steel geïntegreerd en werkt zonder elektriciteit of batterijen. Met de spin-stop en het aantal spinbewegingen regelt de gebruiker hoeveel vocht in de mopkop achterblijft.

Welke functies ontbreken op deze dweilset?

De set heeft geen stoomfunctie, sproeifunctie of elektrische aandrijving. Er zijn ook geen aansluitingen of connectiviteitsfuncties, want het systeem is volledig handmatig.

Hoeveel kan de emmer bevatten en is een maximaal draaggewicht bekend?

De emmerinhoud is 6 liter. Een maximaal draaggewicht en het totale productgewicht zijn niet vermeld, dus daarover kan geen betrouwbare belastbaarheidsclaim worden gedaan.

Hoe moet de Micro duo-mopkop worden onderhouden?

De Micro duo-mopkop is afneembaar en wasbaar tot maximaal 60 °C. Een vervangingsinterval, verwachte levensduur en geschiktheid voor de droger zijn niet bevestigd.

Wat zit er in de Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set?

Bevestigd zijn een telescopische steel, een ronde afneembare Micro duo-mopkop en een 6-literemmer op een trolley met 360°-wielen. Een volledige afzonderlijke onderdelenlijst van de verpakking is niet vermeld.

Heeft deze emmer aparte reservoirs voor schoon en vuil water?

Nee, de emmer heeft één waterreservoir van 6 liter en geen schoon-vuilscheiding. Wie beide waterstromen apart wil houden, moet een dweilsysteem met twee compartimenten vergelijken.

Heeft deze Leifheit-set wel of geen trolley met wielen?

De exacte Mobile-set 52102 heeft een trolley met 360°-wielen. De Nederlandse basispagina 87020 beschrijft een andere set zonder trolley, controleer daarom productnummer 52102, EAN 4006501521026 en bol-product-ID 9200000124111265.

Hoe bewoog de prijs van de Leifheit Clean Twist Disc Mop Ergo Mobile set?

De prijsmonitor bevat 22 meetpunten van 24 juli 2026 tot 13 oktober 2026. Daarin lag de prijs tussen €34,99 en €52.

Productinformatie

EAN4006501521026
€ 36,59

bij bol

Naar bol