Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35 - afbeelding 1
Krups

Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35

Past bij jou als Deze machine uitblinkt in drie scenario's: de studentenkamer waar ruimte schaars is en snelheid telt, het thuiskantoor waar één kop zwarte koffie of een cappuccino tussen meetings door moet, en als tweede machine op de slaapkamer of in de caravan voor vakantiegebruik.

Minder geschikt als Wie zijn koffiebonen zelf wil selecteren en de maalgraad wil finetunen, komt bij dit systeem niet aan zijn trekken.

Prijs bij Coolblue

€ 54,00

laagst gemeten € 53,00 op 16 sep 2026

Naar Coolblue

Verkocht door Coolblue · levertijd: zie winkel

Aanbieders van Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35
Winkel en leveringPrijsNaar de winkel
CoolblueOp voorraadLevertijd: zie winkel€ 54,00Naar Coolblue

Meest recente prijsupdate 24 oktober om 01:00

14 dagen bedenktijd bij alle aangesloten winkels. Prijs en voorraad kunnen wijzigen bij de aanbieder. Wij ontvangen mogelijk commissie als je via deze link bestelt.

In het kort

Voor wie:
Huishoudens met beperkt keukenblad of als secundaire koffiezetoplossing, en wie prioriteit geeft aan snelheid boven configureerbaarheid.
Bekijk bij Coolblue
Herkomst van prijs en score

Prijs van één aanbieder. Meest recente prijsupdate: 24 oktober 2026 om 01:00. Wij verwijzen door naar de winkel, bestellen doe je daar.

Redactie: ProductPraat. Bronsoort: productgegevens van fabrikanten en winkels. Datum van inhoudelijke controle: onbekend.

Zo controleren we productdata

Kort antwoord

Controleer of deze uitvoering de specificaties heeft die je nodig hebt. Vergelijk daarna de prijs en leveringsvoorwaarden bij de winkels hieronder.

Laatst bijgewerkt 8 juni 2026Correctie doorgeven
Delen:

Specificaties

De belangrijkste specificaties

Specificaties van Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35
MerkKrups
TypeCapsulemachine

Prijsverloop

Wat Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35 kostte

Laagste en hoogste prijs per periode
Laagste, hoogste en gemiddelde gemeten prijs per periode
PeriodeLaagstHoogstGemiddeldMetingen
30 dagen€ 54,00€ 56,00€ 54,676
90 dagen€ 53,00€ 56,00€ 54,4010
hele meetperiode (135 dagen)€ 53,00€ 56,00€ 54,5511

Prijsgeschiedenis

Laagste prijsHuidige prijs
€53€54€55€5611 jun15 sep30 sep8 okt
€53,00 laagste€56,00 hoogste€54,00 nu11 opgeslagen meetpunten
Dicht bij gemeten minimumPrijs vergeleken met eerdere metingen
Dicht bij gemeten minimum

Is dit nu een goede prijs?

Met €54 betaal je nu nagenoeg de laagste prijs die onze monitor de afgelopen 4 maanden zag (€53 op 16 september 2026).

Bron: eigen prijsmonitor van ProductPraat, 11 meetpunten over de afgelopen 4 maanden. Bekijk het prijsverloop

Datapaspoort: prijsmetingen en winkelverschillen

Datapaspoort

Eigen prijsmetingen en verschillen tussen winkels

Gemeten prijsbereik
€53–€56
11 meetpunten, van 11 juni 2026 tot 8 oktober 2026
Catalogusgroep
3264
Keukenapparatuur: 3264 producten met een opgeslagen prijs, berekend op 19 oktober 2026

Bron: eigen prijs- en productmonitor van ProductPraat. De catalogusgroep omvat verschillende productsoorten; het aantal is geen kwaliteitsrangschikking.

Past dit bij jou?

De Krups Piccolo XS richt zich op koffiedrinkers die waarde hechten aan eenvoud en een minimaal keukenapparaat. Wie dagelijks meerdere koppen zet of barista-kwaliteit zoekt, komt beter uit bij een machine met hogere druk en temperatuurcontrole.

Past bij jou als

Het capsulesysteem elimineert het meetwerk van bonen en maalgraden; je kiest een capsule, plaatst deze en zet binnen een minuut.

Minder geschikt als

Voor die groep is een pistonmachine of bonen-tot-kop-apparaat met geïntegreerde molen een betere investering, ondanks de hogere aanschafprijs.

Plus- en minpunten

Pluspunten

  • Compact formaat past op elk keukenblad
  • Gebruiksvriendelijk capsulesysteem van Dolce Gusto
  • Snel op temperatuur voor directe koffiebereiding
  • Geen koffiebonen of molen nodig

Minpunten

  • Beoordeling is onbekend, geen gebruikersfeedback beschikbaar
  • Afhankelijk van propriëtaire Dolce Gusto-capsules
  • Beperkte informatie over waterreservoircapaciteit en druk
Lees de hele productanalyse

Uitgebreide productanalyse

Productinformatie van fabrikanten en winkels

Over de Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35

De Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35 is een compacte koffiemachine die werkt met het Dolce Gusto-capsulesysteem. Het apparaat valt op door zijn minimaal formaat: de 'XS' in de naam verwijst naar de kleine footprint die past op keukenbladen waar elke centimeter telt.

Het merk Krups staat al decennia bekend om keukenapparatuur in het middensegment, met een focus op toegankelijke technologie. De samenwerking met NESCAFE Dolce Gusto betekent dat je gebruikmaakt van het capsulesysteem van Nestlé, met een breed assortiment aan koffievarianten en melkdranken. De Piccolo XS richt zich niet de fijnproever, maar de pragmatische koffiedrinker die waarde hecht aan snelheid en eenvoud.

In de praktijk draait alles bij deze machine om minimalisme. Je vult het waterreservoir, plaatst een Dolce Gusto-capsule in het compartiment, en zet de machine aan. De handmatige bediening. Er zit geen elektronisch scherm op dit model. Geeft je controle over de hoeveelheid water die door de capsule loopt. Dat vraagt enige oefening: te weinig water geeft een te sterke, mogelijk bittere koffie, te veel water resulteert in een dunne drank.

Binnen dertig seconden staat het apparaat klaar voor gebruik. De druk van het systeem is geoptimaliseerd voor Dolce Gusto-capsules; je kunt hier geen andere capsules of losse koffie mee gebruiken. Geen gedoe met maalgraden en tamperdruk. Anderzijds een beperking in keuzevrijheid.

De compacte afmetingen hebben consequenties voor het waterreservoir. Bij intensief gebruik moet je vaker bijvullen dan bij grotere modellen. Het ontbreken van een melkopschuimunit betekent dat cappuccino en latte macchiato volledig afhankelijk zijn van de melkcapsules van Dolce Gusto. Die produceren een melkschuim dat acceptabel is voor de gemiddelde drinker, maar niet te vergelijken met vers opgeschuimde melk.

Belangrijkste kenmerken

Het handmatige bedieningssysteem is bewust eenvoudig gehouden. In plaats van voorgeprogrammeerde knoppen voor verschillende dranken, bepaal jij met een hendel hoeveel water er door de capsule stroomt. Je kunt een kleinere kop espresso zetten of een grotere lungo, afhankelijk van je voorkeur en de capsulekeuze.

De XS-afmetingen maken deze machine uniek binnen het Dolce Gusto-assortiment. Waar veel capsulemachines toch een behoorlijk stuk keukenblad innemen, past de Piccolo XS in kleine hoekjes. Dat maakt hem geschikt voor studentenkamers, caravankeukentjes, of als tweede machine op een slaapkamer. Het gewicht is laag genoeg om hem makkelijk te verplaatsen.

De compatibiliteit met het volledige Dolce Gusto-assortiment is een sterk punt. Van espresso tot iced coffee, van chococino tot thee. Het aanbod capsules is breed verkrijgbaar in supermarkten en online. Per kop koffie betaal je aanzienlijk meer dan bij bonen, maar minder dan in een koffiezaak.

Voor wie is de Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35 geschikt?

De student die in een kleine kamer woont en geen zin heeft in het onderhoud van een uitgebreide pistonmachine, vindt in de Piccolo XS een betrouwbare oplossing. De lage aanschafprijs past bij een beperkt budget, en het capsulesysteem vraagt geen kennis van koffiebereiding.

Ook het thuiskantoor is een logische bestemming. Voor wie tussen videocalls door snel een kop koffie wil zetten zonder bonen te wegen of een molen schoon te maken, biedt de Piccolo XS directe tevredenheid. Het ontbreken van complexe onderdelen betekent minder kans op storing en minimale schoonmaakbehoefte.

Gezinnen die al een uitgebreide koffiemachine hebben maar een tweede apparaat zoeken voor de logeerkamer of het tuinhuis, kunnen met de Piccolo XS een praktische aanvulling doen. De lage investering weegt op tegen de beperkte functionaliteit. Voor het primaire koffiezetapparaat van een gezin dat meerdere koppen per dag drinkt, is deze machine echter te beperkt in capaciteit en te basaal in bediening.

Prijs-kwaliteitsverhouding

De constructie van kunststof is functioneel maar niet robuust; levensduur bij intensief gebruik is daarom onzeker.

De waardepropositie wordt bepaald door je gebruikspatroon. Bij incidenteel gebruik. Enkele koppen per week. Verdient de machine zichzelf snel terug vergeleken met koffiezaakbezoek. Bij dagelijks meervoudig gebruik lopen de capsulekosten op en wordt de investering in een duurzamer systeem met losse bonen financieel interessanter. Zonder beschikbare beoordelingen is het moeilijk uitspraken te doen over lange-termijnbetrouwbaarheid; hier speelt het merkvertrouwen in Krups een rol als compensatie.

Eindoordeel

Zonder bekende beoordeling blijft de betrouwbaarheid op lange termijn een vraagteken, al is Krups als merk historisch degelijk. Kopen als je een eenvoudige, ruimtebesparende oplossing zoekt voor incidenteel gebruik. Wachten op gebruikersreviews is verstandig als je de machine intensief gaat gebruiken.

Veelgestelde vragen (6)

Welke capsules passen in de Krups Piccolo XS KP1A35?

Deze machine is uitsluitend compatibel met Dolce Gusto-capsules van NESCAFE. Andere capsulesystemen zoals Nespresso of Tassimo passen niet. Het Dolce Gusto-assortiment is breed verkrijgbaar in supermarkten en online.

Hoe groot is het waterreservoir van deze machine?

De exacte capaciteit van het waterreservoir is niet vermeld in de beschikbare productgegevens. Gezien het compacte XS-formaat is het reservoir kleiner dan bij grotere Dolce Gusto-modellen, wat bij intensief gebruik vaker bijvullen vereist.

Kan ik met deze machine ook cappuccino maken?

Ja, via de Dolce Gusto-melkcapsules die melkpoeder bevatten. Er is geen aparte melkopschuimer aanwezig; het schuim ontstaat door de capsule zelf. Dit verschilt van vers opgeschuimde melk in textuur en smaak.

Is de Krups Piccolo XS geschikt voor kleine keukens?

De XS-aanduiding staat specifiek voor het extra compacte formaat. Deze machine is ontworpen voor beperkte ruimte en past op de meeste keukenbladen, zelfs in studentenkamers of caravankeukentjes.

Wat is het verschil tussen handmatige en automatische Dolce Gusto-machines?

De Piccolo XS KP1A35 heeft handmatige bediening: jij bepaalt met een hendel hoeveel water er door de capsule loopt. Automatische modellen hebben voorgeprogrammeerde hoeveelheden per dranktype. Handmatige bediening biedt meer flexibiliteit maar vraagt enige oefening voor consistente resultaten.

Hoe bewoog de prijs van de Krups NESCAFE Dolce Gusto Piccolo XS KP1A35?

De prijsmonitor bevat 11 meetpunten van 11 juni 2026 tot 8 oktober 2026. Daarin lag de prijs tussen €53 en €56.

Alternatieven

Vergelijkbaar

Naast elkaar zetten
Meer vergelijkbare producten (18)

Keuzehulp

Vergelijkbare gidsen

Gidsen met prijsinformatie, productspecificaties en aanbieders. Meerdere winkels in deze categorie.

Toon de gidsen

Meer in Keukenapparatuur

Andere producten uit deze categorie. Dit zijn geen vervangers van dit product; prijzen staan op hun eigen pagina.

Toon de producten

Productinformatie

EANCB936427
MerkKrups
€ 54,00

bij Coolblue

Naar Coolblue