KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm - afbeelding 1
KNIPEX

KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm

  • Lengte: 160 mm
  • Max kabeldiameter: 5 mm
  • Max geleiderdoorsnede: 10 vierkante mm
  • Herkomst: Duitsland

Past bij jou als Elektriciens, installateurs en hobbyisten die regelmatig kabels moeten strippen.

Minder geschikt als Als je bijna nooit kabels strip, is een goedkoper (plastic) model volstrekt voldoende.

Beste gemeten prijs

€ 18,99

laagst gemeten € 18,99 op 11 jun 2026

Naar Alternate

Laagste in deze meetreeks

Verkocht door Alternate · levertijd: zie winkel

Aanbieders van KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm
Winkel en leveringPrijsNaar de winkel
AlternateOp voorraadLevertijd: zie winkel€ 18,99Naar Alternate
bolOp voorraadDonderdag in huis€ 26,94Bekijk bij bol

Vergelijk 2 aanbieders: Alternate, bol. Het actuele prijsverschil tussen winkels loopt op tot €7,95.

Meest recente prijsupdate 24 oktober om 08:05

14 dagen bedenktijd bij alle aangesloten winkels. Prijs en voorraad kunnen wijzigen bij de aanbieder. Wij ontvangen mogelijk commissie als je via deze link bestelt.

In het kort

Voor wie:
Elektriciens, hobbyisten en thuiswerkers die regelmatig kabels moeten strippen. Ideaal voor projecten waarbij nauwkeurigheid en efficiëntie belangrijk zijn.
Bekijk bij Alternate
Herkomst van prijs en score

Prijzen van 2 aanbieders. Meest recente prijsupdate: 24 oktober 2026 om 08:05. Wij verwijzen door naar de winkel, bestellen doe je daar.

Redactie: ProductPraat. Bronsoort: productgegevens van fabrikanten en winkels. Datum van inhoudelijke controle: onbekend.

Zo controleren we productdata

Kort antwoord

Controleer of deze uitvoering de specificaties heeft die je nodig hebt. Vergelijk daarna de prijs en leveringsvoorwaarden bij de winkels hieronder.

Laatst bijgewerkt 3 mei 2026Correctie doorgeven
Delen:

Specificaties

De belangrijkste specificaties

Specificaties van KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm
Lengte160 mm
Max kabeldiameter5 mm
Max geleiderdoorsnede10 vierkante mm
GreepTwee-componenten comfort ergonomisch
HerkomstDuitsland
Kleur kopGepolijst zilver
Alle specificaties(12)
Algemeen
Algemeen
MerkKNIPEX
KabeltypenEnkel-, meer- en fijndradige
Kleur greepZwart/rood
IsolatietypenKunststof en rubber geïsoleerd
Materiaal kopGepolijst koolstofstaal
Afmetingen en gewicht
Afmetingen en gewicht
Instelbare draaddiameterJa (kartelschroef + contramoer)

Prijsverloop

Wat KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm kostte

Laagste en hoogste prijs per periode
Laagste, hoogste en gemiddelde gemeten prijs per periode
PeriodeLaagstHoogstGemiddeldMetingen
hele meetperiode (135 dagen)€ 18,99€ 31,69€ 20,0344

Prijsgeschiedenis

Laagste prijsHuidige prijs
€18€23€28€3311 jun25 jun9 jul21 sep
€18,99 laagste€31,69 hoogste€18,99 nu44 opgeslagen meetpunten
Dicht bij gemeten minimumPrijs vergeleken met eerdere metingen
Dicht bij gemeten minimum

Is dit nu een goede prijs?

Met €18,99 betaal je nu nagenoeg de laagste prijs die onze monitor de afgelopen 3 maanden zag (€18,99 op 11 juni 2026).

Bron: eigen prijsmonitor van ProductPraat, 44 meetpunten over de afgelopen 3 maanden. Bekijk het prijsverloop

Datapaspoort: prijsmetingen en winkelverschillen

Datapaspoort

Eigen prijsmetingen en verschillen tussen winkels

Gemeten prijsbereik
€18,99–€31,69
44 meetpunten, van 11 juni 2026 tot 21 september 2026
Winkelverschil
€7,95
42% tussen 2 winkels, goedkoopst bij Alternate
Catalogusgroep
924
Gereedschap: 924 producten met een opgeslagen prijs, berekend op 19 oktober 2026

Bron: eigen prijs- en productmonitor van ProductPraat. De catalogusgroep omvat verschillende productsoorten; het aantal is geen kwaliteitsrangschikking.

Past dit bij jou?

Opvallend is de kwaliteit van deze KNIPEX afstriptang. Je stelt het eenmaal in en werkt vervolgens zo veel sneller. Enig nadeel: de instelling vraagt voorzichtigheid, maar eenmaal goed ingesteld is het een pretje om mee te werken.

Past bij jou als

Ook perfect voor DIY-liefhebbers die hun elektriciteit zelf willen aanleggen of apparaten willen herstellen.

Minder geschikt als

Ook niet geschikt als je veel met dikke industriële kabels werkt.

Plus- en minpunten

Pluspunten

  • Instelbare draaddiameter: eenmaal goed gesteld, dan strip je tientallen kabels zonder fouten
  • Stevig vakgereedschap van KNIPEX: deze tang gaat jaren mee met minimaal onderhoud
  • Ergonomische twee-componenten greep: veel comfortabeler dan goedkopere alternatieven
  • Gepolijste kop ziet er professioneel uit en voelt premium aan
  • Veelzijdig: geschikt voor enkel-, meer- en fijndradige kabels

Minpunten

  • Beperkt tot maximaal 5 mm kabeldiameter. Ongeschikt voor dikke industriële kabels
  • De instelling vereist voorzichtigheid: stel je deze verkeerd in, dan beschadig je toch aders
  • Niet geschikt voor zeer fijne elektronica-draden zoals speelgoedaccu-aansluitingen

Samenvatting van de productanalyse

De KNIPEX Afstriptang biedt professionele kwaliteit tegen een onwaarschijnlijk lage prijs. Vergeleken met andere budget-merken, voelt deze tang veel steviger en werkt de precisie beter.

Lees de hele productanalyse

Uitgebreide productanalyse

Productinformatie van fabrikanten en winkels

Een afstriptang is onmisbaar voor elektriciens en hobbyisten die regelmatig met elektrische kabels werken. De KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort helpt je snel en nauwkeurig de isolatie van kabels verwijderen, en dankzij de instelbare draaddiameter raak je nooit meer gelijk.

Wat maakt dit product bijzonder?

KNIPEX is bekend om solide vakgereedschap, en deze afstriptang is geen uitzondering. De gepolijste kop ziet er professioneel uit en voelt stevig aan in je hand. Het slimme onderdeel: je stelt de draaddiameter eenmaal in met de kartelschroef en contramoer, waarna je alle kabels van diezelfde dikte nauwkeurig strip zonder veel gedoe. Dit bespaart je tijd en vermijdt beschadigde aders. Cruciaal voor betrouwbare elektrische verbindingen. De twee-componenten greep ligt comfortabel in je hand, zelfs als je uren achter elkaar werkt.

Voor wie is dit geschikt?

Perfect voor elektriciens die dagelijks kabels verwerken, maar ook voor hobbyisten en thuiswerkende klussers die regelmatig elektrische projecten uitvoeren. Met deze tang strip je enkel-, meer- en fijndradige kabels van maximaal 5 mm diameter of 10 vierkante mm geleiderdoorsnede, dus niet voor hele dikke industriële kabels, maar voor standaard huishoudelijke en professionele werk ideaal. Bouw je je eigen speakerkastjes, verleng je elektriciteit in huis, of werk je als vakman? Deze tang hoort in je gereedschapskist.

Eindoordeel

De enige reden om hem te skippen: je werkt nooit met kabels, of je kabels zijn altijd dikker dan 5 mm.

Veelgestelde vragen (6)

Wat is het verschil tussen de KNIPEX afstriptang en goedkopere merken?

KNIPEX maakt gereedschap dat decennia meegaat. De mechanica is preciezer, het voelt steviger aan en de instelschroef werkt strakker. Voor professioneel gebruik loont het zich snel terug.

Kan ik deze tang ook gebruiken voor coax-kabels of datakabels?

Ja, mits die max 5 mm dik zijn en kunststof geïsoleerd. Voor veel fijner werk (speelgoedaccu-aansluitingen) is deze tang te grof.

Hoe stel ik de draaddiameter goed in?

Draai de kartelschroef langzaam totdat de mesblaadjes net tegen de kabelhoes klemmen. Niet te strak! Een testje op oud draadwerk eerst is verstandig.

Is deze tang geschikt voor 400V-installaties?

Ja, deze tang werkt met alle soorten elektrische geïsoleerde kabels. Voor veiligheid natuurlijk altijd eerst spanning controleren voordat je aan draden werkt!

Gaat deze tang roesten of slijten?

Het staal is van hoge kwaliteit en roest niet snel. Met normale zorg gaat deze tang 10-20 jaar mee. Even afvegen na werk in vochtige omgeving is genoeg.

Hoe bewoog de prijs van de KNIPEX Afstriptang gepolijst/comfort 160 mm?

De prijsmonitor bevat 44 meetpunten van 11 juni 2026 tot 21 september 2026. Daarin lag de prijs tussen €18,99 en €31,69.

Productinformatie

EAN4003773034964
MerkKNIPEX
CategorieGereedschap
€ 18,99

bij Alternate

Naar Alternate